top of page

PYRENEJSKÁ JEZERA

Krásný trek mezi jezery / Pyreneje, Španělsko

DSCF0503.jpg

Poslední možná vesnička, která jde zadat do navigace je Salardú. Pak je lepší do navigace zadat přesný pin na parkoviště Parking taxis pujada Cicr de Colomèrs (https://goo.gl/maps/hAXvKPNUDYhAqc1GA)Po cestě projedete kolem malé přehrady Barratge d'Aiguamòg u které se dá zřejmě legálně kempovat. Je tam udělané pěkné zázemí - ohniště a sezení. Kdybychom to věděli dopředu, určitě bychom se tam s naším autem utábořili.

DSCF0454.jpg

Při příjezdu na naše výchozí místo parkoviště Cicr de Colomèrs jsme se rozhodli, že využijeme místní minibus, který nám zkrátí hodinové šlapání po uzavřené šotolinové cestě nahoru do hor. Předpověď nebyla moc dobrá a pomalu se přibližoval déšť. Také jsme neměli tolik času a chtěli jsme ho co nejvíce využít na šlapání v horách. Bus nás dovezl na místo Arribada taxis Colomèrs

 (https://goo.gl/maps/2hx66unhmV6fucKJ8

odkud už jen po svých. Cesta na jezera vede po značené turistické cestě a hned po pár metrech jsme se ocitli v nádherné přírodě. Chvíli jsme stoupali po prudké kamenité cestě, pak podél krásného potoku, po lávkách a pak zase stoupání. Náročnost terénu je ideální jak pro děti, tak pro starší členy rodiny. Jak se dostanete k prvnímu jezeru Major de Colomèrs, tak máte to nejtěžší za sebou. Pak už se jen kocháte nádhernými výhledy na jezera a krásné hory v pozadí. 

  • Instagram
  • LinkedIn
  • Facebook
  • YouTube
  • Spotify
bottom of page