Search

KAMU V MEXIKU

Updated: Jan 14, 2019

Odletět filmovat a cestovat na pět týdnů do Mexika, je něco jako dream job. A také to tak bylo. Když píšu dream job, neznamená to, že jsme si jen užívali a málo pracovali. Naopak jsme měli náš harmonogram narvaný k prasknutí. Dokonce jsme dost naplánovaného programu jsme museli z nedostatku času odstranit z našeho to do listu. Ale o to přesně jde. Vytáhnout z takové cesty maximum, aby byl výsledek co nejkvalitnější. S LIP PRODUCTION jsme vyrobili osm dílů cestopisné cooking show do České televize.

30 NATÁČECÍCH DNŮ

A jak vypadal náš natáčecí týden? Jelikož je Mexiko svou rozlohou opravdu veliká země, z místa na místo jsme se přesouvali buď letecky, nebo autem po vlastní ose, obě varianty vždy trvaly celý vyčerpávající den. Natáčecí den probíhal takhle: brzy ráno snídaně a pak co nejrychleji na první spot. Jakmile jsme zapli kamery, rozjel se dlouhý nekončící set. Pracovní den nám končil téměř vždy pozdě večer. Z posledních sil jsme si dali rychlý drink v místním baru a šup do postele. Natáčecích dnů jsme na jeden díl měli plus-mínus tři. Když jsme netočili, seděli jsme v autě, nebo v letadle a cestovali na další místo . Věřte, že pět týdnů v kuse je to opravdu náročné. Co je velká výhoda takového natáčení? Pět týdnů jsem neměl hlad, ba naopak byl jsem přežraný...haha.CELKEM JSME PROCESTOVALI OSM MEXICKÝCH STÁTŮ

1) Mexico City

2) Quintana Roo

3) Yucatan

4) Campeche

5) Tabasco

6) Chiappas

7) Oaxaca

8) MichiocanKAŽDÉ MÍSTO BYLO DOKONALÉ

Nemůžu napsat, kde se mi nejvíce líbilo a nejlépe točilo a kde to naopak bylo slabší. Každé místo, každé natáčení mělo své specifické kouzlo, lidi, nebo atmosféru. Všude to bylo skvělý. Až v postprodukci mi vylezl můj oblíbený díl a to z Chiapas, přesněji z horského městečka San Cristobal De Las Casa. Toto město má studenou horskou atmosféru a je plné původních obyvatel - indiánů. Jídlo je tam odlišné, než v ostatních městech, a na okraji města v horách žijí Zapatisté. Na tento díl se můžete podívat ZDE.


MÉ FOTKY Z CESTY